Volný čas

U nás: venkovní bazén o délce 25 metrů, vlastní pláž, pramice, kánoe, 2 hřiště na volejbal a nohejbal, plážový volejbal, travnaté hřiště na fotbal (35 x 20 metrů), stolní tenis, minigolf, houpačky, klouzačka, 2 trampolíny, přírodní ohniště, vlastní parkoviště.

Středisko je umístěno v soustavě 23 chovných rybníků. Okolí je ideální pro cykloturistiku. V nejbližším okolí můžete navštívit obec Holany, zříceninu hradu Vítkovec zvanou též Milčany, skalní tvrz Jiljov, přírodní naučnou stezku – romantické údolí Peklo, Máchovo jezero a mnohé další.

Hrady a zámky: vodní hrad Lipý, Bezděz, Kokořín, Houska, Střekov, skalní hrad Sloup, zámek Zákupy, Lemberk, Velké Březno.

Muzea: vlastivědné muzeum a  galerie v České Lípě, sklářské muzeum v Novém Boru a Kamenickém Šenově, muzeum železnice v Zubrnicích a Kamenickém Šenově, hasičské muzeum v Novém Oldřichově, muzeum Čtyřlístku v Doksech, muzeum a památník K.H.Máchy v Doksech, muzeum čertů v Úštěku.

Vzdálenější města: Ústí nad Labem: ZOO, hrad Střekov, Větruše (lanovka) Liberec: ZOO, botanická zahrada, Ještěd, centrum Babylon.  Děčín: ZOO, Hřensko (Pravčická brána).  Terezín: koncentrační tábor, památník obětem nacismu.

Comments are closed.